SummerJob

fb insta

O co jde?

Letošní SummerJob bude jiný! Kvůli epidemii koronaviru klasický SMJ, tak jak ho známe, letos neproběhne. Myšlenka nezištnosti a dobrovolnictví však překoná každou krizi, a proto je i letos možné pomoct potřebným lidem a zároveň zažít skvělý čas s přáteli. Chystáme pro vás týden plný jobů a společný víkend pro všechny dobrovolníky.

Jak to bude fungovat?

V termínu 4.–9. července se uskuteční hned několik lokálních jobů po celé České republice. Bude možné pomoci v konkrétních domácnostech i při opravách kostelů či jiných potřebných budov. Můžete si vybrat svůj job, na kterém budete několik dní pracovat v jednom menším týmu. Na každém jobu bude pro dobrovolníky zajištěno klasické SummerJobí ubytování ve spacáku, jídlo a také pořádná práce. Seznam jobů najdete na tomto webu v interaktivní mapě, přihlašovat se můžete skrze formulář níže na této stránce.

Jenže co by to bylo za SummerJob, kdybychom se na něm také všichni nepotkali? Pro všechny dobrovolníky, kteří se zúčastní lokálních jobů, chystáme společný odpočinkový víkend na “Pastuše” v obci Pořešínec v jižních Čechách. Víkendový program začíná v pátek 10. 7. v 16 hodin. Pokud ale jedete zdaleka, můžete přijet už ve čtvrtek večer. V pátek budete mít příležitost přiložit ruku k dílu na malém jobu na místě. Během víkendu se pak můžete těšit na výměnu zážitků z jobů, výlety, koncert, dobré jídlo a pití a spoustu dalšího. V případě víkendovky vás poprosíme o účastnický příspěvek 350 Kč.

Společný víkend je pořádaný jako odměna pro ty, kdo se letos zapojí do práce na jobech.

Jdete do toho s námi?

Jak to funguje?

1. Mrkni na mapu a vyber si job

Mapu najdeš níže a jsou v ní všechny přihlášené joby i počet volných pracovních míst. Najdi si job, který tě bude bavit nebo je pro tebe nejlépe dostupný. Pokud máš rád překvapení, můžeš se nechat přiřadit na job námi.

2. Přihlas se na job

Našel jsi job, do kterého by ses rád zapojil? Neváhej a přihlas se do něj prostřednictvím webového formuláře. S přihlašováním moc neotálej, ať ti někdo nevyfoukne místo.

3. Domluv se se správcem jobu

Bližší informace o jobu Ti správce jobu pošle nejpozději 28. června. Od něj se dozvíš, kam máš přesně přijet, případně jaké s sebou vzít nářadí nebo vybavení.

4. V Den D přijeď na job

Věříme, že si celý čas skvěle užijete a budete mít všichni pocit z dobře udělané práce.

5. Sdílej svoje zážitky s ostatními

Sdílej svoje zážitky s ostatními prostřednictvím sociálních sítí pod hashtagem #smj2020

6. Zorganizuj cestu na víkend na Pastuchu

Jihočeský Pořešínec sice není uprostřed České republiky, ale je to krásné místo, kam se všichni vejdeme. Cílem je společně strávit fajn víkend, potkat se starými kamarády i novými známými a užít si po kvalitně strávených jobech dobrou partu!